Вибивали потрібні покази: на Дніпропетровщині судитимуть копів за знущання
У Дніпропетровській області перед судом постануть двоє колишніх правоохоронців. Їх обвинувачують у катуванні чоловіка, від якого, за даними слідства, вони силою вимагали зізнання у злочині. Про це повідомило Державне бюро розслідувань.
За версією слідства, у червні 2024 року правоохоронці приїхали на виклик до одного з домоволодінь у Дніпровському районі області. Там сталася бійка із застосуванням ножа.
На місці вони з’ясували, що власник будинку поранив іншого чоловіка. Сам господар пояснював свої дії необхідною обороною.
Слідство стверджує, що фігуранти вирішили силою змусити чоловіка зізнатися у замаху на вбивство. За даними ДБР, вони надягли на нього кайданки, повалили на землю та протягом тривалого часу били руками й ногами, вимагаючи підтвердити потрібну їм версію подій.

Унаслідок побиття чоловік дістав перелом ребра та тяжке ушкодження грудної клітки, яке було небезпечним для життя.
Після цього його доставили до відділку. Там, як зазначає слідство, під тиском він дав показання, яких від нього вимагали правоохоронці. Наступного дня чоловіка у важкому стані госпіталізували до реанімації.
Колишнім правоохоронцям інкримінують катування, вчинене за попередньою змовою групою осіб, а також умисне тяжке тілесне ушкодження — ч. 3 ст. 127 та ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України. У разі доведення вини їм загрожує до 12 років позбавлення волі.