Війна в Україні триватиме ще три місяці, – президент Фінляндії
Президент Фінляндії Александр Стубб вважає, що війна росії проти України навряд чи закінчиться найближчим часом. За його оцінкою, бойові дії можуть тривати ще щонайменше три-чотири місяці.
Про це повідомляє видання Hufvudstadsbladet.
Фінський президент припустив, що активна фаза війни продовжиться ще кілька місяців. За словами Стубба, ситуація на лінії фронту наразі не дає підстав розраховувати на швидке завершення бойових дій.
Водночас він не підтримує прогнози про те, що після закінчення війни в Україні росія може напряму атакувати одну з країн НАТО. Так Стубб відреагував на заяви деяких європейських політиків та експертів, які попереджають про потенційну загрозу для держав Альянсу.
Президент Фінляндії наголосив, що принципово не згоден із такими оцінками. На його думку, росія прагне розхитати ситуацію в Європі та окремих європейських країнах. Частиною цієї гібридної операції він назвав спробу змусити самих європейців повірити у можливість російського нападу. Стубб підкреслив, що як президент і головнокомандувач не бачить жодних доказів підготовки такої атаки.

На переконання фінського лідера, головне завдання Кремля — посіяти страх і нестабільність у європейських державах.
Стубб також висловився щодо майбутнього самої росії. Він вважає, що навіть у разі провалу у війні країна навряд чи стане демократичною та відкритою державою.
Крім того, президент Фінляндії прогнозує, що росія й надалі залишатиметься в міжнародній ізоляції та зберігатиме економічне відставання від провідних держав світу.